Firma Profili

Bafra Un Yem Gıda San. ve Tic. A.Ş.’nin temelleri 1974 yılında Fatsa’lı işadamı Ali ERİŞ’in girişimleriyle Bafra’da kurduğu fabrika üzerinde yükselmiştir.

Babasından Bafra’daki fabrikayı devralan Celal ERİŞ, şirketi daha da ileri götürmüş ve oğlu Ahmet ERİŞ ile İstanbul Silivri’deki fabrikayı kurmuşlardır. Şirket “Dünya standartlarında mal ve hizmet üreteceğiz” hedefi ile teknoloji ve markaya yaptırım yapmış, bu da Bafra Un A.Ş’nin uluslararası pazarlarda rekabet eden bir şirkete dönüşmesini sağlamıştır

TİM 2007 yılı İstanbul hububat, bakliyat, baharat ve değirmencilik ürünleri ihracatında “En Başarılı İhracatçılar 2. Ödülü” ve 2008 yılı ISO’nun” Türkiye’nin Büyük Sanayi Şirketleri” sıralamasında 520. olarak geldiği nokta bu hedefe kilitlenmesinin sonucudur.

Bafra Un Yem Gıda San. ve Tic. A.Ş., kuruluşunu takip eden seneler içinde ulaştığı bu noktayı yeterli görmemekte, kendisine ve ülkemize olan inancıyla yatırım yapmaya devam etmektedir.

Yönetim Anlayışımız, Farkımız
1974’den bugüne oluşan tecrübemiz bize müşteri odaklı üretim ve yüksek müşteri memnuniyetinin en iyi rekabet aracı olduğunu göstermiştir.

Tüm pazarlarda her geçen gün daha da seçici olan tüketiciye ulaşabilmek için kıyasıya rekabetin ortasında gerek ürün, gerek hizmet ve gerekse insan kalitemizle sektörümüzde en önde durmak ve örnek olmak için çalışmaktayız.

Adımız yurtiçi ve yurtdışı piyasalarda müşterilerimize güven vermekte, uygulamakta olduğumuz müşteri ilişkileri yönetimi rakiplerimizce örnek alınmaktadır. Bu, bizlere haklı bir gurur vermesinin yanı sıra, bizleri hep daha iyi olmak için sürekli çalışmaya da motive etmektedir.

Rakamlarla Dore Un

Temmuz 2010 itibariyle Bafra ve Silivri fabrikalarımızda toplam 1200 ton/gün buğday işleme gücüne erişen modern yatırımlarımız, ürün kalitemiz ve koşulsuz müşteri mutluluğunu ilke edinmiş üst düzey personelimiz ile birlikte sektörümüzün önde gelen firmalarından biri olmanın gururunu taşıyoruz.

Yıllardır başarıyla hizmet verdiğimiz, başta Afrika ve Asya ülkeleri olmak üzere dünyada pek çok ülkeye yaptığı ihracat ile bu ülkelerin mutfağına da ulaşmayı başarmış olan Bafra Un Yem Gıda San. ve Tic. A.Ş. 2008 yılında başladığı perakende kanalında büyüme hedeflerine paralel olarak yeni pazarlar oluşturma ve markalaşma çalışmalarını sabırlı ve istikrarlı bir şekilde yürütmektedir.

Üretim Kapasitemiz

1974 yılında zamanın en ileri teknolojisi ile kurulup çalışmaya başlayan Samsun-Bafra’daki fabrikamız, çeşitli revizyonlardan ve modernizasyon çalışmalarından geçerek günümüze gelmiş, en son 2007 yılı Nisan ayında günümüzün en teknolojik sistemi ve sağlık kurallarına göre revize edilmiş olup üretimine devam etmektedir.

Bölgesinde örnek  tesis olarak gösterilen fabrikamızda carussel tipi paketleme ünitesi ile ürünlerimiz el değmeden sağlık kuralları çerçevesinde paketlenerek siparişler sevkiyata hazır hale getirilmektedir.

Un, kepek otomasyon sistemleri ve özel randıman kantarlarıyla donatılmış olan tesisimizde 50 kg, 25 kg, 10 kg ve 5 kg’lık çuvallar yanında ayrıca 3 koldan 1 kg, 2kg, 5 kg ve 10 kg.’lık kraft torbalarda paketleme yapılmaktadır.

Paketleme makinelerine ek olarak 2 adet şirink ve 1 adet palet streçleme makinesi de üretimden sonra depolama ve sevkiyatı desteklemektedir.

Pazarlama

Bafra Un Yem Gıda San. ve Tic. A.Ş.’nin kurulduğu günden bugüne geldiği nokta, üretimdeki başarısı kadar yüksek pazarlama becerisinin de bir sonucudur.

Ürün kalitesinden taviz vermeden, gerek iç ve gerekse dış pazarların ihtiyaçlarına duyarlı bir pazarlama politikasıyla mamullerini çeşitlendiren firmamızın hedefi, en yüksek kaliteyi en ekonomik şekilde müşterilerinin beğenisine sunmaktır.

DoreUn çeşitlerimiz başta Karadeniz kıyı bandı, İç Anadolu, Akdeniz, Ege ve Marmara bölgeleri olmak üzere tüm yurt sathına kendi filomuzla en güvenli ve süratli şekilde sevk edilmektedir.

Kanallarımız
Yurt içinde kurumsal tedarik kanalı, toptan ve perakende kanalları olmak üzere organize edilmiş farklı ekipler, belirlenmiş bölgelerinde müşterilerimizi rutin olarak ziyaret etmektedirler.

Müşteri memnuniyetini daima ön planda tutmaya özen gösteren firmamız; müşteri temsilcileri, bölge ve birim yöneticileri ile tüm bayi ve müşterilerinin gereksinimlerini en iyi şekilde karşılamaya devam edecektir.

Hedefimiz, dış piyasalarda edindiğimiz yeri korumak ve karlılığımızı artırmak, iç piyasalarda ise ürün ve pazar çeşitlendirmesine giderek büyümektir.

Markalaşma çalışmalarımız, yapılacak pazarlama faaliyetlerini çeşitlendirmek ve artırmak suretiyle, sabırlı ve istikrarlı bir şekilde sürdürülmektir.

Dış Ticaretimiz

Dış Ticaret servisimiz, kurulduğu andan itibaren, dünyanın dört bir tarafına ürünlerimizi yayma ve buğday ithalatı konusunda önemli gayretler göstermiştir.

Başta Uzakdoğu, Ortadoğu ve Afrika ülkeleri olmak üzere pek çok ülkenin sofralarına ulaşan firmamız bu başarısını artırmak amacıyla fuarlar ve pazarlama çalışmalarına artan bir ivmeyle devam etmektedir.

Fabrikalarımızın limanlara yakın bir mesafede olması, dökme gemi bazında yapılan sevkiyatlarda firmamıza önemli avantajlar sağlamakta ve müşterilerimize en iyi hizmeti vermemizi kolaylaştırmaktadır.

Sevkiyat

Bafra Un Yem Gıda San. ve Tic. A.Ş. Lojistik Servisi, sahip olduğu kendi dinamik TIR ve Kamyon filosu ve işine odaklı uzman personeli ile siparişlerini değerli müşterilerimize zamanında, en güvenli, verimli ve en ekonomik şekilde ulaştırabilecek şekilde yapılanmıştır.

Internet üzerinden teknolojik altyapı kullanarak araçlar 24 saat takip edilmekte ve yüklerini, aldıkları talimat doğrultusunda, en sağlıklı ve güvenli şekilde yerine ulaştırmaları sağlanmaktadır.